Googledan stresi azaltmak icin 3 oneri

Google’ın bloğunda,  terapistleri  Amy Colvin’in yayınladığı bir makalenin altında vermiş olduğu 3 öneriyi paylaşmak istiyorum.

Stresi Azaltmanın İp Uçları

  1. Nefesizine odaklanın. Zihninize ve vücudunuza rahatlaması için fırsat verin. Kısa bir süre için bunu deneyin. (1 veya 2 derin nefes alarak) – Nefes alıdığınızda fiziksel olarak göğüs kafesinizin yukarı çıktığına emin olun! Günde 1 dakika belirgin bir değişiklik yaratacaktır.
  2. Sevdiğiniz hoşunuza giden şeyleri düşünün. Olumlu düşünce,  daha olumlu tutumlara ve bakış açısına giden bir yol oluşturacaktır.
  3. Sadece 1 şeye odaklanmaya çalışın. Göreceksiniz ki, arkanıza yaslanıp aynı anda sadece 1 parça iş yaptığınızda, sanki parça – parça dizdiğiniz bir yapboz üzerinde çalışıyormuşsunuz gibi olacaktır. Sonuç olarak da, hepsinin bir araya sistematik olarak geldiğini göreceksiniz.

kaynak : http://googleblog.blogspot.com/2013/06/teaching-awareness-at-google-breathe.html

Posted by / Haziran 5, 2013 / 0 Comments
Posted in
Genel
Emre Macit

Emre Macit

Ideasoft yazılım departmanı ve Ar-ge sorumlusu. Matematik mühendisi. İnternet üzerine, yazılım ve koda dair her şey hakkında araştırma yapmayı ve bunları denemeyi seviyor. Yazılıma dair yazılar ağırlıklı olmakla birlikte arama motorları, sosyal medya ve teknolojiyle ilgili diğer konularda da yazılar yazıyor. Bazı konular için vakit bulamamaktan şikayetçi..

Bir Cevap Yazın