Yandex’ten domainize özel ücretsiz mail adresi

Selamlar;

Kendimize ait domainlerimiz üzerinden ücretsiz olarak mail hesabına sahip olmamız mümkün. Normalde Google’de ücretli olan bu hizmet şimdilik Yandex üzerinde ücretsiz. https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/ adresinden domaininizi ekleyip 1000 Tane mail hesabına kadar domaininize sorgusuz sualsiz mail hesabı açabilirsiniz.

İlk önce domaninizi tanımlamalısınız, daha sonra ise, domaininize birkaç DNS kaydı eklemeniz gerekiyor. (MX kaydınızı yandexe yönlendireceksiniz, ve domainin sizin olduğunu ispatlayacaksınız. 1 dosya upload etmenizi felan istiyor)

bunları yaparken alan adını yandex’e devretmek zorunda değilsiniz. (bu , tüm domaini bütünüyle buraya yönlendirip, DNS management ihtiyaçlarını da buradan kullanmanızı gerektirir. Aynı zamanda ücretsiz bir managed DNS olarak da burayı kullanabilirsiniz yani isterseniz.)

Bundan sonra google for work  ile yapabildiğimiz

  • mail hesabı (1000 adet sorgusuz sualsiz, ihtiyaç halinde artırabileceklerini söylüyorlar)
  • mail grubu (bildiğimiz grup mantığı)
  • mail hesaplarına alias (eş isim) tanımlama
  • domaine eş domain tanımlama (örneğin admin@xyz.com ve admin@xyz.com.tr de de mail atsanız, aynı mailboxa gider)

Biz de kendi domainimize ait maillerimizi yandex üzerinden kullanmaya başladık. Size de tavsiye ederiz.

Şurada bir kardeşimiz (o da yazılımcı) daha güzelce bir yazı yazmış, bu mevzu ilginizi çektiyse oradan devam : http://ahmetcigsar.com/nasil-yapilir/yandex-kurumsal-mail-kurulumu/

Posted by / Nisan 29, 2016 / 0 Comments
Posted in
Genel
Emre Macit

Emre Macit

Ideasoft yazılım departmanı ve Ar-ge sorumlusu. Matematik mühendisi. İnternet üzerine, yazılım ve koda dair her şey hakkında araştırma yapmayı ve bunları denemeyi seviyor. Yazılıma dair yazılar ağırlıklı olmakla birlikte arama motorları, sosyal medya ve teknolojiyle ilgili diğer konularda da yazılar yazıyor. Bazı konular için vakit bulamamaktan şikayetçi..

Bir Cevap Yazın