wordpress guncellemesinde temporary failure in name resolution hatasi

Bir süredir yeni yazı eklemiyor ve yorumları kontrol edemiyordum. Bunun sebebi php’nin cgi fonksiyonları üzerinde başlıkta belirttiim temporary failure in name resolution hatasını almamdan dolayı olduğunu keşfettim.

Hata ilk oluştuğunda wordpressimi bir süredir güncellemediğimi farkettim. Güncellemek için ilgili menüye geldiğimde bana bu hatayı verdi. Oldukça fazla vaktimi aldı aslında çözmek. Çünkü apacheyi yeniden başlatmak aklıma gelen ilk çözümdü ve bu çözmemişti durumu. (Ayrıca Jetpack, akismet gibi çok işe yarar eklentilerim de kullanılamaz olarak dating age limits duruyordu. Fırsat bulmuşken inceleyip hatayı gidermek istedim. )

Akabinde bir çok debugdan sonra, apacheyi restart etmek yerine önce stop sonra start yapmayı akıl edebildim. Nitekim problem çözüldü. Php’nin dns resolve işlemleri bir şekilde işletim sistemi ile haberleşemiyordu, ve eski php sürümlerinde bu tarz şeyler sıkça olabiliyordu 🙂

Hata gerçekten dns resolve işlemini (sunucunuzun dns ayarları) ile ilgili olabiliyor. Ben de ağırlıklı olarak buraya yoğunlaştım. Ancak benim problemimimin çmzümü apacheyi stop ve sonrasında start etmek idi.

Yaşayan vardır diyerekten uzun süren mecburi sessizliğimi bu yazıyla bozuyorum.

Posted by / Temmuz 24, 2014 / 0 Comments
Posted in
Software, Php
Emre Macit

Emre Macit

Ideasoft yazılım departmanı ve Ar-ge sorumlusu. Matematik mühendisi. İnternet üzerine, yazılım ve koda dair her şey hakkında araştırma yapmayı ve bunları denemeyi seviyor. Yazılıma dair yazılar ağırlıklı olmakla birlikte arama motorları, sosyal medya ve teknolojiyle ilgili diğer konularda da yazılar yazıyor. Bazı konular için vakit bulamamaktan şikayetçi..

Bir Cevap Yazın