Bigcommerce sifre hatirlatma (password reminder) – sifrem geri geldi

Bigcommerce.com’dan deneme amaçlı bir site açmaya karar vermiştim.  Daha önceden de denemiştim ancak tabi ki şifremi hatırlamıyordum.

Web dünyasıın  en sinsi tuşu olan password reminder tuşuna bastım ve mail adresimi yazdım. Aşağıdaki talihsiz mail tarafıma ulaştı. Bu kadar büyük bir firmanın bu işi bu şekilde yapması sizce ne kadar doğru?

 

Yani yazdığınız şifreye erişebilir şekilde saklıyorlar. Bu da hiç güvenli değil. Şuradaki  yazımda da benzer bir durumu belirtmiştim. Yazık bize…

 

bigcommerce password reminder mail

bigcommerce password reminder mail

Posted by / Temmuz 4, 2013 / 2 Comments
Posted in
E-ticaret, Web
Emre Macit

Emre Macit

Ideasoft yazılım departmanı ve Ar-ge sorumlusu. Matematik mühendisi. İnternet üzerine, yazılım ve koda dair her şey hakkında araştırma yapmayı ve bunları denemeyi seviyor. Yazılıma dair yazılar ağırlıklı olmakla birlikte arama motorları, sosyal medya ve teknolojiyle ilgili diğer konularda da yazılar yazıyor. Bazı konular için vakit bulamamaktan şikayetçi..

2 Comments

    Bigcommerce sifre hatirlatma (password reminder) – sifrem geri geldi | Musa Usta'nın Yeri

    […] Web dünyasıın en sinsi tuşu olan password reminder tuşuna bastım ve mail adresimi yaz… Devamı için : Bigcommerce sifre hatirlatma (password reminder) – sifrem geri geldi […]

Bir Cevap Yazın