Android Navigasyon

Merhaba,

Son zamanlarda navigasyon cihazlarının populer olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle İstanbul gibi büyük ve trafiği karmaşık şehirlerde gideceğiniz adresi bulmakta güçlük çekmeniz muhtemel bir durum. En kısa yoldan veya paralı yollar, feribot gibi bir çok seçeneği seçerek istediğimiz şekilde sürüş gerçekleştirebiliyoruz.

 

Tabi işin ticari boyutu ortaya çıkınca navigasyon pazarından pay elde etmek üzere birçok firma navigasyon üretmeye başladı. Navigasyonla ilgilisi olmayan birçok özellikler ekleyerek müşterileri cezbetmeye çalışıyorlar. Ancak şuda bir gerçek ki her navigasyon cihazı aynı kaliteyi sunmuyor.

Bir navigasyon cihazı alırken nelere dikkat etmeli?

 1. Kapı numarasına kadar girebileceğimiz ayrıntılı bir Türkiye haritası
 2. Yeniden hesaplama süresinin kısa sürede tepki vermesi
 3. Sesli yönlendirmesinin net ve anlaşılır olması
 4. GPS bağlantı hızının yüksek olması
 5. Kavşak veya yol ayrılmarında doğru bir biçimde yönlendirme yapabilmesi
 6. Harita güncellemesi

Benim aklıma gelenler bunlar. Bunlara dikkat etmenizi öneririm. Bu bağlamda öne çıkan en iyi navigasyon hem Türkiye hem de avrupa için “Tomtom”. Ancak piyasadaki tüm navigasyon cihazlarını cebinde sallayacak olan bu navigasyon firması bu etkenden faydalanarak fiyatlarını biraz yüksek tutuyor. Fiyatları yüksek derken cihazları değil harita güncellemeleri payalı 🙂 Bu adresten de görebileceğiniz gibi 1 yıllık harita güncellemesi 185 TL. Hakkını verdiğinide özellikle belirtmek isterim.

Yine bir diğer büyük pazar olan akıllı telefonlarda navigasyon konusunda çözümler getiriyor. Bir navigasyon cihazı almak yerine TomTom’un android uygulamasını almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. 2 gündür kullanan birisi olarak harika sonuçlar verdiğini belirtmek istedim. Normal cihazından hiçbir farkı yok. Harika bir uygulama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.turkey&feature=more_from_developer

Yukarıda google play de ki sayfasının linkidir. Türkiye haritasının ücreti 45.57 $

Navigasyon cihazı almak isteyipte akıllı telefonu olanlar için şiddetle tavsiye ettiğim bu uygulamayı tanıtmak istedim. Detaylarını ve videosunu Google Play’de ki sayfadan da öğrenebilirsiniz.

 

2 Comments

  Android Navigasyon « Lé Blog

  […] adresi bulmakta güçlük çekmeniz muhtemel bir durum. En kısa yol… Devamı için : Android Navigasyon Share :FacebookTwitterStumbleUponLinkedInLike this:LikeBe the first to like […]

  Android Navigasyon | Boğaç Aslanyürek

  […] adresi bulmakta güçlük çekmeniz muhtemel bir durum. En kısa yol… Devamı için : Android Navigasyon This entry was posted in Professional by bogacaslan. Bookmark the […]

Bir Cevap Yazın