Symfony2- FOSFacebook – Facebook needs the CURL PHP Extension Hatasi

Symfony2’de FOSFaceBookBundle yüklemesi yaptıktan sonra, herhangi bir konsol komutu çağırmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyordum.

[Exception] Facebook needs the CURL PHP extension.

Biraz araştırdığımda, WAMP gibi 3’ü bir yerde kurulumlarda Apache tarafından kullanılan php.ini dosyası ile konsoldan aşağıdaki şekilde çağırdığımız php komutunun farklı php.ini dosyası kullandığını öğrendim.

php app/console container:debug


Yani wamp’ın menüsünü kullanarak curl uzantısını aktifleştirseniz bile aslında konsoldan çağrılan php programının kullandığı php.ini değişmiyor. WAMP için örnek vermek gerekirse, C:\wamp\bin\php\php5.3.8 klasöründeki php.ini dosyasını şu şekilde düzenlemek gerekiyor:

;extension=php_curl.dll
extension=php_curl.dll

2 Comments

    Symfony2- FOSFacebook – Facebook needs the CURL PHP Extension Hatasi | Kara Kule

    […] Facebook needs the CURL PHP extension. Biraz araştırdığımda, WAMP gibi… Devamı için : Symfony2- FOSFacebook – Facebook needs the CURL PHP Extension Hatasi Share this:TwitterFacebookLike this:BeğenBe the first to like this post. By ahmet orsorlu […]

    Symfony2- FOSFacebook – Facebook needs the CURL PHP Extension Hatasi | Gökhan Tunçkale | Blog

    […] Facebook needs the CURL PHP extension. Biraz araştırdığımda, WAMP gibi… Devamı için : Symfony2- FOSFacebook – Facebook needs the CURL PHP Extension Hatasi ShareFacebookTwitterStumbleUponMoreTumblrRedditLinkedInDiggEmailPrintLike this:BeğenBe the first […]

Bir Cevap Yazın